Vale Centre (Rink 1), Venues (Port Colborne Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevDecember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
Girls
Girls- Esso Program
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Girls
Ladies Team # 1
8:30 PM
vs. St. Catharines (red)
[7]
Girls
Ladies Team # 2
9:30 PM
vs. St Catharines Red
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:10 PM
vs. Glancaster Bombers
[3075]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
8:30 PM
vs. Fort Erie Meteors
[4073]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Halton
Girls
Intermediate Girls black & Intermediate Girls white
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
6:00 PM
vs. Garden City Falcons Merritton AE
[2655]
Girls
Intermediate Girls black
7:15 PM
vs. St. Catharines M3
[161]
Girls
Intermediate Girls white
8:20 PM
vs. Niagara Falls
[214]
Local
PC Midget # 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
IP
Beginners & Pre-School
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
PC Novice minor
10:00 AM-11:00 AM
Practice
ATO
Atom 1
11:10 AM
vs. Welland Tigers 3
[7102]
Local
PC Midget # 1
3:30 PM
vs. Pelham Panthers 4
[9570]
Girls
Bantam Girls
5:00 PM
vs. Stoney Creek Yellow
[52]
Girls
Intermediate Girls black
6:00 PM
vs. Flamborough White
[117]
01020304050607
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
practice
Rep
PC Peewee AE
2:00 PM
vs. Garden City Falcons AE
[3638]
ATO
Atom 1
3:20 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
[7111]
Girls
Intermediate Girls white
4:30 PM
vs. Flamborough Black
[148]
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:10 PM
vs. Pelham Panthers
[3083]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
8:30 PM
vs. Glancaster Bombers
[4083]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:30 PM-6:50 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Buffalo
Girls
Peewee Girls # 1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM
vs. Dunnville Mudcats
[1037]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
7:15 PM-8:35 PM
Linked Game Cancelled
Local
PC Midget # 1
8:40 PM
vs. West Lincoln Wrath
[9787]
Local
PC Bantam #1 & PC Peewee #1
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
IP
Beginners & Pre-School
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
PC Novice minor
10:00 AM
vs. Dunnville Mudcats
[503]
ATO
Atom 2
11:10 AM
vs. Fort Erie Meteors 1
[7116]
Local
PC Peewee #1
12:20 PM
vs. Welland Tigers 1
[7607]
STA
AAA Minor Atom
1:30 PM-2:40 PM
game vs Halton
Local
PC Bantam #1
3:00 PM
vs. Dunnville Mudcats 1
[8621]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
4:15 PM
vs. Garden City Falcons
[4054]
08091011121314
Local
PC Peewee #1
12:30 PM
vs. Pelham Panthers 2
[7717]
Rep
PC Peewee AE
1:40 PM
vs. Garden City Falcons Minor AE
[3653]
ATO
Atom 2
3:05 PM
vs. ATO - Atom 1
[7125]
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
4:15 PM
vs. Thorold Blackhawks
[1015]
Girls
Midget Girls
5:30 PM
vs. Stoney Creek Yellow
[153]
Girls
Ladies Team # 1
6:30 PM
vs. St. Catharines (blue)
[11]
Girls
Ladies Team # 1
7:30 PM
vs. St. Catharines (blue)
Girls
Intermediate Girls white & Intermediate Girls black
8:30 PM-9:30 PM
Shared Practice
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:10 PM
vs. Thorold Blackhawks
[3090]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
8:30 PM
vs. Pelham Panthers
[4093]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Guelph
Girls
Intermediate Girls white
9:00 PM
vs. Port Colborne Intermediate
[38]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:00 PM
vs. Pelham Panthers
[2097]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:15 PM
vs. NOTL Wolves
[3091]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
8:35 PM
vs. NOTL Wolves
[5085]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
IP
Beginners & Pre-School
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
ATO
Atom 1
11:10 AM
vs. Pelham Panthers 2
[7131]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
12:20 PM
vs. Thorold Blackhawks
[2079]
STA
AAA Minor Atom
1:30 PM-2:40 PM
game vs Brampton 45's
Local
PC Peewee #1
2:50 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
[7622]
Girls
Peewee Girls # 1
4:00 PM
vs. Stoney Creek Black
[96]
Girls
Bantam Girls
5:00 PM
vs. Norfolk
[108]
Girls
Midget Girls
6:00 PM
vs. St. Catharines (blue)
[87]
15161718192021
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
practice
Rep
PC Peewee AE
2:00 PM
vs. West Niagara Flying Aces Minor AE
[3668]
ATO
Atom 2
3:20 PM
vs. Wainfleet Wild 1
[7143]
Girls
Midget Girls
4:30 PM
vs. Norfolk
[65]
Girls
Peewee Girls # 1
5:30 PM
vs. Stoney Creek Yellow
Rep
PC Atom AE
6:30 PM
vs. Welland Tigers Minor
[2558]
Girls
Ladies Team # 2
7:45 PM
vs. St. Catharines (red)
[13]
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
6:00 PM
vs. NOTL Wolves AE
[2639]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:10 PM
vs. Niagara Falls Flyers
[3099]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
8:30 PM
vs. Thorold Blackhawks
[4103]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Brampton 45's
Girls
Intermediate Girls black
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
7:15 PM
vs. Fort Erie Meteors
[2108]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
8:30 PM
vs. Niagara Falls Flyers
[5094]
Local
PC Peewee #1 & PC Bantam #1
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
IP
Beginners & Pre-School
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
PC Novice minor
10:00 AM
vs. Wainfleet Wild
[511]
ATO
Atom 1
11:10 AM
vs. Dunnville Mudcats 2
[7148]
Rep
PC Atom AE
12:20 PM
vs. Garden City Falcons Merritton AE
[2667]
STA
AAA Minor Atom
1:30 PM-2:40 PM
game vs Hamilton
Local
PC Peewee #1
2:50 PM
vs. Wainfleet Wild 2
[7640]
Girls
Intermediate Girls black
4:00 PM
vs. Ancaster 1
[7]
Girls
Bantam Girls
5:00 PM
vs. Brantford
[24]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
6:00 PM
vs. West Niagara Flying Aces
[4114]
22232425262728
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
12:30 PM
vs. West Niagara Flying Aces
[2111]
Rep
PC Peewee AE
1:50 PM
vs. Pelham Panthers AE
[3685]
ATO
Atom 1
3:20 PM
vs. Welland Tigers 1
[7159]
Girls
Bantam Girls
4:30 PM
vs. Ancaster Girls
[38]
Local
PC Bantam #1
5:30 PM
vs. Welland Tigers 1
[8666]
Girls
Ladies Team # 1
6:45 PM
vs. port colborne
[14]
Girls
Girls- Esso Program
7:50 PM-8:50 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
8:00 PM-9:00 PM
Practice
293031Jan 01Jan 02Jan 03Jan 04
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-1:50 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
2:00 PM-3:00 PM
Practice
ATO
Atom 1 & Atom 2
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
IP
Beginners & Pre-School
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Girls
Peewee Girls # 1 & Bantam Girls
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Girls
Midget Girls & Intermediate Girls black
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Girls
Intermediate Girls white & Ladies Team # 1
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
8:00 PM-9:00 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Girls
Intermediate Girls white
9:00 PM-10:00 PM
Practice
IP
Pre-School & Beginners
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
PC Novice minor
10:00 AM
vs. Fort Erie Meteors
[515]
ATO
Atom 2
11:10 AM
vs. Dunnville Mudcats 1
[7164]
Rep
PC Atom AE
12:20 PM
vs. Stoney Creek Warriors AE
[2671]
STA
AAA Minor Atom
1:30 PM-2:40 PM
game vs Niagara North
Local
PC Peewee #1
2:50 PM
vs. NOTL Wolves 2
[7653]
Girls
Bantam Girls
5:00 PM
vs. Haldimand
[122]
Girls
Intermediate Girls white
6:00 PM
vs. Haldimand
[82]
Jan 05Jan 06Jan 07Jan 08Jan 09Jan 10Jan 11
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
practice
ATO
Atom 1
3:20 PM
vs. NOTL Wolves 2
[7176]
Girls
Peewee Girls # 1
4:30 PM
vs. St Catharines 4
[112]
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
8:20 PM-9:20 PM
practice
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Burlington
Girls
Intermediate Girls black
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[1059]
Rep
PC Peewee AE
7:10 PM
vs. West Niagara Flying Aces major AE
[3696]
Local
PC Midget # 2
8:30 PM
vs. Thorold Blackhawks 2
[9573]
Other Team Sites
Social Networking
Follow Us On
Visit Port Colborne Minor Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Vale Centre (Rink 1)
550 Elizabeth St , Port Colborne, ON  
  • Current Season

    15 - 31 - 2
  • All-Time

    408 - 502 - 138
Other Home Venues
Printed from portminorhockey.com on Thursday, November 21, 2019 at 12:09 PM