Vale Centre (Rink 1), Venues (Port Colborne Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
T (4-4)
2:15 PM
vs. Lincoln Blades
[2150]
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates)
W (9-0)
3:30 PM
vs. Stoney Creek Black
[104]
ATO
PC Atom # 1
L (0-3)
4:30 PM
vs. West Lincoln Wrath 2
[6723]
Local
PC Peewee #2
(3-3)
5:40 PM
vs. Local - PC Peewee #1
[7203]
IP
Tyke PC team
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
L (2-5)
6:00 PM
vs. West Lincoln Wrath
[1146]
Rep
Atom AE
L (1-6)
7:10 PM
vs. Welland Tigers Minor
[2710]
Local
PC Midget # 1
L (4-6)
8:25 PM
vs. Grimsby Kings 2
[8221]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Local
PC Midget # 1
L (4-6)
7:00 PM
vs. Welland Tigers 2
[8149]
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates)
W (3-2)
8:30 PM
vs. Niagara Falls
[137]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom AE
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
L (1-3)
7:10 PM
vs. Grimsby Kings
[2137]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
W (4-3)
8:25 PM
vs. Thorold Blackhawks
[4147]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 310102
Girls
Peewee Girls #1
L (1-2)
6:00 PM
vs. St. Catharines (red)
[92]
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates)
W (8-0)
7:00 PM
vs. Ancaster Girls
[21]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
L (3-4)
8:00 PM
vs. Thorold Blackhawks
[3146]
IP
Tyke PC team
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
W (4-1)
6:00 PM
vs. NOTL Wolves
[1157]
Rep
Atom AE
L (3-6)
7:15 PM
vs. Fort Erie Meteors AE
[2725]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
8:30 PM-9:30 PM
Practice
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Niagara North
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates) & Girls Midget # 2 Black
8:45 PM-9:50 PM
Shared Practice
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
5:00 PM-6:05 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:15 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom AE
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
W (4-1)
10:30 AM
@ Pelham Panthers
[P-BB- 1]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
12:00 PM
vs. tba
[Tournament game 2]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
1:30 PM
vs. tba
[Tournament game 3]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
L (1-5)
5:00 PM
vs. NOTL Wolves
[P-BB- 4]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
6:30 PM
vs. tba
[tournament game 5]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
8:00 PM
vs. tba
[tournament game 6]
IP
Pre-School Program (3 & 4 yrs old) & Initiation Program (5 yrs old)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
L (1-5)
10:00 AM
vs. Lincoln Blades
[P-BB- 7]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
11:30 AM
vs. tba
[Game 9]
STA
AAA Minor Atom
1:00 PM-2:00 PM
game vs Halton
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
2:20 PM
vs. tba
[Game 10]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
3:50 PM
vs. tba
[Game 11]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
5:20 PM
vs. tba
[Game 12]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
L (1-2)
5:20 PM
@ Thorold Blackhawks
[P-BB- 12]
03040506070809
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
2:00 PM
vs. tba
[semi 1]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
3:30 PM
vs. tba
[semi 1]
IP
Tyke PC team
5:00 PM-6:00 PM
Practice
ATO
PC Atom # 2
(3-4)
6:00 PM
vs. ATO - PC Atom # 1
[6623]
Rep
Atom AE
L (1-7)
7:10 PM
vs. Garden City Merritton AE
[2697]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:10 PM-8:20 PM
Practice
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
8:30 PM-9:50 PM
Linked Game Deleted
Rep
Midget Rep 'Davidson'
8:40 PM
vs. Grimsby Kings
[5147]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
IP
Tyke PC team
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Girls
Peewee Girls #1
W (3-1)
6:00 PM
vs. Brantford
[PO 14]
10111213141516
STA
AAA Major Peewee
2:30 PM-4:30 PM
game vs Guelph PLAYOFF
NOV
PC Novice #2
L (2-9)
4:30 PM
vs. NOTL Wolves 1
[PL - N - B -25]
ATO
PC Atom # 2
L (2-15)
5:40 PM
vs. Fort Erie Meteors 3
[AT- C- Pl-49]
Local
PC Peewee #2
W (3-2)
6:50 PM
vs. Lincoln Blades 1
[PW - C - P - 40]
IP
Tyke PC team
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
W (7-6)
6:00 PM
vs. Fort Erie Meteors
[O-NWBB-Q4-2]
Local
PC Peewee #1
T (5-5)
7:15 PM
vs. Pelham Panthers 1
[PW - B - P - 24]
Local
PC Midget # 1
L (2-5)
8:30 PM
vs. Welland Tigers 3
[M - B - P - 23]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates) & Girls Midget # 2 Black
8:45 PM-9:50 PM
Shared Practice
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom AE
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom AE
W (8-4)
7:10 PM
vs. Dunnville Mudcats AE
[m - AT - C - 31]
NOV
PC Novice #1
W (5-0)
6:00 PM
vs. Fort Erie Meteors
[PL - N - B -26]
ATO
PC Atom # 1
L (4-8)
7:15 PM
vs. Fort Erie Meteors 3
[AT- C- Pl-51]
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
IP
Initiation Program (5 yrs old) & Pre-School Program (3 & 4 yrs old)
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
First Shift
10:00 AM-11:00 AM
Transition session 4
IP
Tyke PC team
11:00 AM
vs. Lincoln Blades 1
[47]
17181920212223
Local
PC Peewee #1
L (4-6)
7:00 PM
vs. Pelham Panthers 2
[PW - B - P - 28]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
W (3-2)
8:15 PM
vs. Thorold Blackhawks
[MT - B - 13]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates) & Girls Midget # 2 Black
8:45 PM-9:50 PM
Shared Practice
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Rep
Atom AE
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:00 PM-7:50 PM
Practice
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
W (3-1)
7:10 PM
vs. Thorold Blackhawks
[PW - B - 13]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
L (2-8)
8:30 PM
vs. Glanbrook Rangers
[BT - A - 03]
2425262728Mar 01Mar 02
STA
Other AAA teams
6:00 PM-8:00 PM
minor Peewee AAA playoff game
IP
Tyke PC team
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:05 PM
Practice
Rep
Atom AE
L (4-5)
7:20 PM
vs. Glanbrook Rangers AE
[m - AT - C - 38]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
L (2-3)
8:45 PM
vs. Garden City Falcons A
[MT - B - 17]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-8:00 PM
game vs Halton
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates) & Girls Midget # 2 Black
8:45 PM-9:50 PM
Shared Practice
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
L (0-3)
6:00 PM
vs. Lincoln Blades
[O-NWBB-S2-2]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
W (7-5)
8:30 PM
vs. Niagara Falls Flyers
[BT - A - 07]
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
L (2-3)
6:00 PM
vs. Lincoln Blades
[O-NWBB-S2-3]
IP
Pre-School Program (3 & 4 yrs old) & Initiation Program (5 yrs old)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
ATO
PC Atom # 1
W (7-1)
10:00 AM
vs. Fort Erie Meteors 2
[AT- C- Pl-59]
NOV
PC Novice #1
W (7-1)
11:10 AM
vs. Dunnville Mudcats
[PL - N - B -35]
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
W (6-3)
12:20 PM
vs. Grimsby Kings
[N. - A- 12]
Local
PC Peewee #2
L (0-1)
2:30 PM
vs. Dunnville Mudcats # 2
[PW - C - P - 49]
Local
PC Peewee #1
W (2-1)
3:50 PM
vs. NOTL Wolves 2
[PW - B - P - 31]
Girls
Bantam Girls #1
W (4-0)
5:00 PM
vs. Grimsby (white)
[BC 11]
Girls
Girls Midget # 2 Black
L (1-3)
6:00 PM
vs. Niagara Falls
[MB 03]
Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
Practice
STA
AAA Minor Atom
2:00 PM-3:30 PM
Atom AAA omha game 2 of 5
Girls
Peewee Girls #1
W (1-0)
3:30 PM
vs. Norfolk
[Pc 09]
NOV
PC Novice #2
W (6-3)
4:30 PM
vs. Fort Erie Meteors
[PL - N - B -38]
ATO
PC Atom # 2
L (3-4)
5:40 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
[AT- C- Pl-63]
Local
PC Peewee #2
W (4-1)
6:50 PM
vs. NOTL Wolves 1
[PW - C - P - 50]
IP
Tyke PC team
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom AE
L (3-6)
6:00 PM
vs. NOTL Wolves AE
[m - AT - C - 43]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
W (2-1)
7:20 PM
vs. Fort Erie Meteors
[PW - B - 19]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
W (7-2)
8:45 PM
vs. NOTL Wolves
[MT - B - 23]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates) & Girls Midget # 2 Black
8:45 PM-9:50 PM
Shared Practice
Rep
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
NOV
PC Novice #2
T (4-4)
6:00 PM
vs. Pelham Panthers 1
[PL - N - B -27]
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
T (2-2)
7:10 PM
vs. Lincoln Blades
[N. - A- 10]
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
T (3-3)
6:00 PM
vs. Fort Erie Meteors
[N. - A- 15]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
W (6-2)
7:10 PM
vs. Thorold Blackhawks
[A - B - 24]
Other Team Sites
Social Networking
Follow Us On
Visit Port Colborne Minor Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Vale Centre (Rink 1)
550 Elizabeth St , Port Colborne, ON  
  • Current Season

    67 - 85 - 27
  • All-Time

    389 - 464 - 133
Other Home Venues
Printed from portminorhockey.com on Saturday, March 23, 2019 at 9:26 AM