Vale Centre (Rink 1), Venues (Port Colborne Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevMarch, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
2018-2019
Local
PC Peewee #1
L (4-6)
7:00 PM
vs. Pelham Panthers 2
[PW - B - P - 28]
2018-2019
Rep
Midget Rep 'Davidson'
W (3-2)
8:15 PM
vs. Thorold Blackhawks
[MT - B - 13]
2018-2019
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates) & Girls Midget # 2 Black
8:45 PM-9:50 PM
Shared Practice
2018-2019
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
5:00 PM-5:50 PM
Practice
2018-2019
Rep
Atom AE
6:00 PM-6:50 PM
Practice
2018-2019
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:00 PM-7:50 PM
Practice
2018-2019
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
W (3-1)
7:10 PM
vs. Thorold Blackhawks
[PW - B - 13]
2018-2019
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
L (2-8)
8:30 PM
vs. Glanbrook Rangers
[BT - A - 03]
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 280102
2018-2019
STA
Other AAA teams
6:00 PM-8:00 PM
minor Peewee AAA playoff game
2018-2019
IP
Tyke PC team
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:05 PM
Practice
2018-2019
Rep
Atom AE
L (4-5)
7:20 PM
vs. Glanbrook Rangers AE
[m - AT - C - 38]
2018-2019
Rep
Midget Rep 'Davidson'
L (2-3)
8:45 PM
vs. Garden City Falcons A
[MT - B - 17]
2018-2019
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-8:00 PM
game vs Halton
2018-2019
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates) & Girls Midget # 2 Black
8:45 PM-9:50 PM
Shared Practice
2018-2019
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
2018-2019
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
L (0-3)
6:00 PM
vs. Lincoln Blades
[O-NWBB-S2-2]
2018-2019
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
7:15 PM-8:15 PM
Practice
2018-2019
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
W (7-5)
8:30 PM
vs. Niagara Falls Flyers
[BT - A - 07]
2018-2019
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
L (2-3)
6:00 PM
vs. Lincoln Blades
[O-NWBB-S2-3]
2018-2019
IP
Pre-School Program (3 & 4 yrs old) & Initiation Program (5 yrs old)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2018-2019
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2018-2019
ATO
PC Atom # 1
W (7-1)
10:00 AM
vs. Fort Erie Meteors 2
[AT- C- Pl-59]
2018-2019
NOV
PC Novice #1
W (7-1)
11:10 AM
vs. Dunnville Mudcats
[PL - N - B -35]
2018-2019
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
W (6-3)
12:20 PM
vs. Grimsby Kings
[N. - A- 12]
2018-2019
Local
PC Peewee #2
L (0-1)
2:30 PM
vs. Dunnville Mudcats # 2
[PW - C - P - 49]
2018-2019
Local
PC Peewee #1
W (2-1)
3:50 PM
vs. NOTL Wolves 2
[PW - B - P - 31]
2018-2019
Girls
Bantam Girls #1
W (4-0)
5:00 PM
vs. Grimsby (white)
[BC 11]
2018-2019
Girls
Girls Midget # 2 Black
L (1-3)
6:00 PM
vs. Niagara Falls
[MB 03]
03040506070809
2018-2019
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
Practice
2018-2019
STA
AAA Minor Atom
2:00 PM-3:30 PM
Atom AAA omha game 2 of 5
2018-2019
Girls
Peewee Girls #1
W (1-0)
3:30 PM
vs. Norfolk
[Pc 09]
2018-2019
NOV
PC Novice #2
W (6-3)
4:30 PM
vs. Fort Erie Meteors
[PL - N - B -38]
2018-2019
ATO
PC Atom # 2
L (3-4)
5:40 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
[AT- C- Pl-63]
2018-2019
Local
PC Peewee #2
W (4-1)
6:50 PM
vs. NOTL Wolves 1
[PW - C - P - 50]
2018-2019
IP
Tyke PC team
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
Atom AE
L (3-6)
6:00 PM
vs. NOTL Wolves AE
[m - AT - C - 43]
2018-2019
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
W (2-1)
7:20 PM
vs. Fort Erie Meteors
[PW - B - 19]
2018-2019
Rep
Midget Rep 'Davidson'
W (7-2)
8:45 PM
vs. NOTL Wolves
[MT - B - 23]
2018-2019
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates) & Girls Midget # 2 Black
8:45 PM-9:50 PM
Shared Practice
2018-2019
Rep
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
NOV
PC Novice #2
T (4-4)
6:00 PM
vs. Pelham Panthers 1
[PL - N - B -27]
2018-2019
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
T (2-2)
7:10 PM
vs. Lincoln Blades
[N. - A- 10]
2018-2019
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
T (3-3)
6:00 PM
vs. Fort Erie Meteors
[N. - A- 15]
2018-2019
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
W (6-2)
7:10 PM
vs. Thorold Blackhawks
[A - B - 24]
10111213141516
2018-2019
IP
Tyke PC team
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
Atom AE
6:10 PM-7:10 PM
Practice
2018-2019
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
2018-2019
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Girls
Peewee Girls #1 & Bantam Girls #1
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2018-2019
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2018-2019
IP
Initiation Program (5 yrs old) & Pre-School Program (3 & 4 yrs old)
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
17181920212223
2018-2019
Rep
Midget Rep 'Davidson'
2:00 PM-3:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
3:00 PM-4:00 PM
Practice
2018-2019
IP
Tyke PC team
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:10 PM-8:10 PM
Practice
2018-2019
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
NOV
PC Novice #1
W (7-5)
6:00 PM
vs. Pelham Panthers 1
[Final game 1]
2018-2019
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
W (5-1)
7:10 PM
vs. Thorold Blackhawks
[Finals B - 2]
2018-2019
Rep
Midget Rep 'Davidson'
8:30 PM-10:00 PM
practice
2018-2019
Girls
Peewee Girls #1 & Bantam Girls #1
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2018-2019
Rep
Midget Rep 'Davidson'
W (3-1)
7:00 PM
vs. Welland Tigers
[Tie Breaker ]
2018-2019
IP
Initiation Program (5 yrs old) & Pre-School Program (3 & 4 yrs old)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2018-2019
IP
Initiation Program (6-7 yrs old)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2018-2019
IP
Tyke PC team
10:10 AM-11:10 AM
Practice
2018-2019
Rep
Atom AE
11:20 AM-12:20 PM
Practice
2018-2019
Girls
Peewee Girls #1
T (1-1)
4:00 PM
vs. Flamborough White
[PC 02]
24252627282930
2018-2019
IP
Tyke PC team
2:20 PM
vs. West Lincoln Wrath
[64]
2018-2019
Girls
Girls Midget # 1 White (Intermediates)
W (4-1)
3:30 PM
vs. Ancaster 1
[MA 12]
2018-2019
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
W (3-2)
6:00 PM
vs. Lincoln Blades
[Final Nov A 2]
2018-2019
Rep
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2018-2019
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:10 PM-8:10 PM
Practice
2018-2019
Rep
Midget Rep 'Davidson'
8:10 PM-9:10 PM
Practice
2018-2019
Rep
Midget Rep 'Davidson'
W (3-2)
7:00 PM
vs. Garden City Falcons A
[Final B 2]
2018-2019
First Shift
10:00 AM-11:00 AM
Last skate
31Apr 01Apr 02Apr 03Apr 04Apr 05Apr 06
2018-2019
Rep
Midget Rep 'Davidson'
1:00 PM-2:00 PM
practice
Apr 07Apr 08Apr 09Apr 10Apr 11Apr 12Apr 13
Other Team Sites
Social Networking
Follow Us On
Visit Port Colborne Minor Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Vale Centre (Rink 1)
550 Elizabeth St , Port Colborne, ON  
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    392 - 464 - 134
Other Home Venues
Printed from portminorhockey.com on Saturday, August 17, 2019 at 7:09 PM