Vale Centre (Rink 1), Venues, AAA Minor Atom, STA (Port Colborne Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
ATO
Atom 2
(1-14)
12:30 PM
vs. Thorold Blackhawks 2
[7010]
Rep
PC Peewee AE
(1-7)
2:00 PM
vs. Stoney Creek Warriors Minor
[3548]
Girls
Peewee Girls # 1
3:30 PM
vs. St. Catharines (blue)
[160]
Girls
Intermediate Girls black
4:30 PM
vs. Brantford
[51]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
(4-7)
7:10 PM
vs. NOTL Wolves
[3035]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
(2-3)
8:30 PM
vs. NOTL Wolves
[4030]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Burlington
Girls
Intermediate Girls black
9:00 PM
vs. St. Catharines (red)
[73]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
(3-8)
6:00 PM
vs. West Niagara Flying Aces Minor AE
[2632]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
(3-2)
7:15 PM
vs. NOTL Wolves
[2036]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
(3-0)
8:30 PM
vs. Garden City Falcons A
[5026]
Local
PC Peewee #1 & PC Bantam #1
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
IP
Beginners & Pre-School
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
PC Novice minor
10:00 AM-11:00 AM
Practice
ATO
Atom 1
(4-4)
11:10 AM
vs. Fort Erie Meteors 1
[7018]
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
12:20 PM
vs. Thorold
[2]
Local
PC Bantam #1
(3-6)
1:30 PM
vs. West Lincoln Wrath 1
[8518]
Local
PC Peewee #1
(3-6)
2:50 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[7521]
Girls
Peewee Girls # 1
4:00 PM
vs. Hamilton
[32]
Girls
Bantam Girls
5:00 PM
vs. St. Catharines (red)
[136]
Girls
Midget Girls
6:00 PM
vs. Flamborough Black
[43]
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 310102
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
practice
Rep
PC Peewee AE
(0-7)
2:00 PM
vs. Dunnville Mudcats CC
[3562]
ATO
Atom 2
(5-5)
3:20 PM
vs. West Lincoln Wrath 2
[7030]
Girls
Intermediate Girls white
4:30 PM
vs. Flamborough White
[16]
Girls
Intermediate Girls black
5:30 PM
vs. Port Colborne Bleu
[183]
Girls
Midget Girls
5:30 PM
@ Intermediate Black
[183]
Girls
Ladies Team # 1
6:30 PM
vs. St. Catharines (blue)
[2]
Girls
Girls- Esso Program
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
(10-0)
6:00 PM
vs. Thorold Blackhawks
[2040]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
(2-5)
7:10 PM
vs. Garden City Falcons
[3043]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
(1-2)
8:30 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[4039]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Girls
Intermediate Girls black & Midget Girls
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
(4-1)
8:30 PM
vs. Welland Tigers
[5033]
03040506070809
Local
PC Peewee #1
(1-2)
2:00 PM
vs. Welland Tigers 2
[7716]
ATO
Atom 2
(3-5)
3:20 PM
vs. Welland Tigers 2
[7047]
Girls
Peewee Girls # 1
4:30 PM
vs. St. Catharines (red)
[144]
Girls
Bantam Girls
5:30 PM
vs. Flamborough Black
[94]
Girls
Ladies Team # 1
6:30 PM
vs. St. Catharines (red)
[3]
Girls
Girls- Esso Program
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Local
PC Bantam #1
(2-8)
7:10 PM
vs. Pelham Panthers 2
[8546]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
(0-1)
8:30 PM
vs. NOTL Wolves
[5036]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Oakville
Girls
Intermediate Girls black & Intermediate Girls white
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
NOV
PC Novice minor
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM
vs. NOTL Wolves
[1008]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
(2-3)
7:15 PM
vs. Fort Erie Meteors
[2051]
Local
PC Midget # 2
(6-1)
8:30 PM
vs. Grimsby Kings 1
[9795]
Rep
PC Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Local
PC Peewee #1 & PC Bantam #1
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
IP
Beginners & Pre-School
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
PC Novice minor
10:00 AM-11:00 AM
Practice
ATO
Atom 1
(6-3)
11:10 AM
vs. Fort Erie Meteors 2
[7052]
Rep
PC Atom AE
(0-10)
12:20 PM
vs. Stoney Creek Warriors AE
[2646]
Local
PC Bantam #1
(3-7)
1:30 PM
vs. Grimsby Kings 2
[8553]
Local
PC Peewee #1
(2-10)
2:50 PM
vs. Lincoln Blades 2
[7547]
Girls
Peewee Girls # 1
5:00 PM
vs. Haldimand
[16]
Girls
Intermediate Girls white
6:00 PM
vs. St. Catharines (blue)
[192]
10111213141516
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
practice
Rep
PC Peewee AE
(7-8)
2:00 PM
vs. Stoney Creek Warriors AE white 2
[3594]
ATO
Atom 2
(5-11)
3:20 PM
vs. Lincoln Blades 1
[7062]
Girls
Peewee Girls # 1
4:30 PM
vs. St. Catharines Grey
[128]
Girls
Midget Girls
5:30 PM
vs. Ancaster Girls
[175]
Girls
Girls- Esso Program
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
(1-4)
7:10 PM
vs. Welland Tigers
[3059]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Niagara North
Girls
Midget Girls & Intermediate Girls white
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Local
PC Bantam #1
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
ATO
Atom 2
(1-6)
6:00 PM
vs. West Lincoln Wrath 1
[7237]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
(5-1)
7:15 PM
vs. Pelham Panthers
[2059]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
(10-1)
8:30 PM
vs. West Niagara Flying Aces
[5052]
Local
PC Peewee #1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
IP
Beginners & Pre-School
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
PC Novice minor
10:00 AM-11:00 AM
Practice
ATO
Atom 1
(2-15)
11:10 AM
vs. Wainfleet Wild 1
[7070]
Rep
PC Atom AE
(1-9)
12:20 PM
vs. West Niagara Flying Aces Major AE
[2649]
STA
AAA Minor Atom
1:30 PM-2:50 PM
game vs Brampton 45's
Local
PC Peewee #1
(1-9)
2:50 PM
vs. West Lincoln Wrath 2
[7564]
Girls
Bantam Girls
4:00 PM
vs. St. Catharines (blue)
[10]
17181920212223
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
practice
Rep
PC Peewee AE
(2-0)
2:00 PM
vs. Fort Erie Meteors AE
[3607]
ATO
Atom 2
(2-7)
3:20 PM
vs. NOTL Wolves 1
[7083]
Girls
Peewee Girls # 1
4:30 PM
vs. Norfolk
[48]
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
(3-1)
7:10 PM
vs. Fort Erie Meteors
[3067]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
(5-0)
8:30 PM
vs. NOTL Wolves
[4065]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Girls
Intermediate Girls black & Midget Girls
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM
vs. Niagara Falls Flyers
[1022]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
7:15 PM
vs. Niagara Falls Flyers
[2069]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
8:30 PM
vs. Thorold Blackhawks
[5061]
IP
Initiation Program
8:00 AM-9:00 AM
Practice
STA
AAA Minor Atom
2:30 PM-3:30 PM
game vs Guelph
24252627282930
Girls
Girls- Esso Program
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Girls
Ladies Team # 1
8:30 PM
vs. St. Catharines (red)
[7]
Girls
Ladies Team # 2
9:30 PM
vs. St Catharines Red
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:10 PM
vs. Glancaster Bombers
[3075]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
8:30 PM
vs. Fort Erie Meteors
[4073]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Halton
Girls
Intermediate Girls black & Intermediate Girls white
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
6:00 PM
vs. Garden City Falcons Merritton AE
[2655]
Girls
Intermediate Girls black
7:15 PM
vs. St. Catharines M3
[161]
Girls
Intermediate Girls white
8:20 PM
vs. Niagara Falls
[214]
Local
PC Midget # 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
IP
Beginners & Pre-School
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
PC Novice minor
10:00 AM-11:00 AM
Practice
ATO
Atom 1
11:10 AM
vs. Welland Tigers 3
[7102]
Local
PC Midget # 1
3:30 PM
vs. Pelham Panthers 4
[9570]
Girls
Bantam Girls
5:00 PM
vs. Stoney Creek Yellow
[52]
Girls
Intermediate Girls black
6:00 PM
vs. Flamborough White
[117]
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
practice
Rep
PC Peewee AE
2:00 PM
vs. Garden City Falcons AE
[3638]
ATO
Atom 1
3:20 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
[7111]
Girls
Intermediate Girls white
4:30 PM
vs. Flamborough Black
[148]
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:10 PM
vs. Pelham Panthers
[3083]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
8:30 PM
vs. Glancaster Bombers
[4083]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:30 PM-6:50 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Buffalo
Girls
Peewee Girls # 1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM
vs. Dunnville Mudcats
[1037]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
7:15 PM-8:35 PM
Linked Game Cancelled
Local
PC Midget # 1
8:40 PM
vs. West Lincoln Wrath
[9787]
Local
PC Bantam #1 & PC Peewee #1
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
IP
Beginners & Pre-School
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
PC Novice minor
10:00 AM
vs. Dunnville Mudcats
[503]
ATO
Atom 2
11:10 AM
vs. Fort Erie Meteors 1
[7116]
Local
PC Peewee #1
12:20 PM
vs. Welland Tigers 1
[7607]
STA
AAA Minor Atom
1:30 PM-2:40 PM
game vs Halton
Local
PC Bantam #1
3:00 PM
vs. Dunnville Mudcats 1
[8621]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
4:15 PM
vs. Garden City Falcons
[4054]
View Another Team
View Another Category
Social Networking
Follow Us On
Visit Port Colborne Minor Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Vale Centre (Rink 1)
550 Elizabeth St , Port Colborne, ON  
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    No Scores Reported
Other Home Venues
Printed from portminorhockey.com on Thursday, November 21, 2019 at 10:37 AM