Vale Centre (Rink 1), Venues (Port Colborne Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28
STA
AAA minor Peewee
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Girls
Peewee Girls #1
L (0-3)
2:00 PM
vs. St. Catharines
[26]
Girls
Midget # 2 black Girls
W (1-0)
3:00 PM
vs. Flamborough white
[106]
Local
Peewee LL#2
T (3-3)
4:00 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
[P 6 032]
Rep
Miget Rep Davidson
L (2-5)
5:10 PM
vs. Grimsby Kings AE
[5929]
Rep
Atom Rep Golden Puck
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
W (2-0)
6:10 PM
vs. Thorold Blackhawks
[1035- O]
Rep
PeeWee Rep Buckners
T (4-4)
7:20 PM
vs. Garden City Falcons
[3032]
Local
Midget LL#1
L (2-6)
8:50 PM
vs. Fort Erie Meteors # 1
[M-8 031]
STA
AAA minor Atom
5:30 PM-6:50 PM
Practice
Rep
Miget Rep Davidson
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Girls
Midget # 1 White girls & Midget # 2 black Girls
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Rep
PeeWee Rep Buckners
6:00 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA minor Bantam
7:10 PM-8:30 PM
Practice
IP
2013 - Pre-School Orange & 2012 - Beginners Black
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Local
Midget LL#2
W (5-4)
7:10 PM
vs. Pelham Panthers 1
[M-8 043]
Rep
Bantam Rep Scotiabank
L (1-6)
8:30 PM
vs. Grimsby Kings
[4040]
Girls
Peewee Girls #1 & Bantam Girls #1
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
IP
2013 - Pre-School Orange & 2012 - Beginners Black
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
IP
2011 - Initiation Program Blue & Red
9:30 AM-10:30 AM
Practice
NOV
Novice #1 Blue
10:30 AM
vs. NOV - Novice #3 Orange
[EX- N 106]
ATO
Atom #2 Teal
T (0-0)
11:30 AM
vs. Fort Erie Meteors 1 (orange)
[EX- A205]
Local
Peewee LL#1
T (2-2)
1:40 PM
vs. Pelham Panthers 2
[P 6 042]
Local
Bantam LL#2
W (10-1)
2:50 PM
vs. West Lincoln Wrath
[B 7 039]
Girls
Midget # 2 black Girls
T (0-0)
4:00 PM
vs. St. Catharines Red
[74]
Rep
Miget Rep Davidson
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Oct 29Oct 30Oct 3101020304
STA
AAA minor Atom
12:30 PM-2:00 PM
Practice
Girls
Peewee Girls #1
W (2-1)
2:00 PM
vs. Haldimand
[5]
Girls
Midget # 1 White girls
W (2-0)
3:00 PM
vs. Norfolk 1
[127]
Local
Peewee LL#1
L (1-2)
4:00 PM
vs. Welland Tigers 1
[P 6 049]
Rep
Miget Rep Davidson
L (3-4)
5:10 PM
vs. Fort Erie Meteors AE
[5926]
Rep
Atom Rep Golden Puck
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
W (2-0)
6:10 PM
vs. West Lincoln Wrath
[1090]
Rep
PeeWee Rep Buckners
L (2-6)
7:20 PM
vs. Pelham Panthers
[3042- O]
Local
Midget LL#2
T (5-5)
8:50 PM
vs. Fort Erie Meteors # 1
[M-8 054]
Rep
Miget Rep Davidson
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep Buckners
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
Bantam Rep Scotiabank
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
2013 - Pre-School Orange & 2012 - Beginners Black
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep Golden Puck
W (3-0)
7:10 PM
vs. Dunnville Mudcats
[2049- O]
Rep
Bantam Rep Scotiabank
T (2-2)
8:30 PM
vs. Fort Erie Meteors
[4050]
Girls
Peewee Girls #1 & Bantam Girls #1
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
IP
2013 - Pre-School Orange & 2012 - Beginners Black
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
IP
2011 - Initiation Program Blue & Red
9:30 AM-10:30 AM
Practice
NOV
Novice #1 Blue
T (4-4)
10:30 AM
vs. Fort Erie #1 Jets (dark blue)
[EX- N 109]
ATO
Atom #1 Black
W (11-6)
11:30 AM
vs. Fort Erie Meteors 1 (orange)
[EX- A207]
STA
AAA minor Atom
12:40 PM
vs. Oakville
Local
Peewee LL#1
L (1-3)
1:50 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
[P 6 059]
Local
Bantam LL#1
W (6-3)
3:00 PM
vs. Grimsby Kings 3
[B 7 060]
Girls
Peewee Girls #1
4:10 PM
vs. Flamborough
[43]
Girls
Midget # 1 White girls
5:00 PM
vs. St. Catharines Blue
[34]
05060708091011
STA
AAA minor Peewee
12:30 PM-1:50 PM
Practice
Girls
Midget # 2 black Girls
2:00 PM
vs. Stoney Creek 3
[19]
NOV
Novice #2 Black
W (7-1)
3:00 PM
vs. Fort Erie #4 Bruins (black)
[EX- N 112]
Local
Peewee LL#2
L (0-4)
4:00 PM
vs. Welland Tigers 3
[P 6 066]
Local
Midget LL#2
W (10-1)
5:10 PM
vs. NOTL Wolves 1
[M-8 072]
Rep
Atom Rep Golden Puck
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
W (4-0)
6:10 PM
vs. Niagara Falls Flyers
[1052]
Rep
Bantam Rep Scotiabank
L (1-3)
7:20 PM
vs. Pelham Panthers
[4053]
Local
Midget LL#1
L (1-5)
8:50 PM
vs. Thorold Blackhawks 2
[M-8 075]
STA
AAA minor Atom
5:30 PM-6:50 PM
Practice
STA
AAA minor Peewee
7:00 PM
vs. Halton
STA
AAA minor Bantam
8:30 PM
vs. Buffalo
Rep
PeeWee Rep Buckners
6:00 PM-7:00 PM
Practice
STA
Other AAA teams
7:00 PM
vs. Oakville Minor Midget
IP
2013 - Pre-School Orange & 2012 - Beginners Black
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Miget Rep Davidson
L (1-4)
7:10 PM
vs. Grimsby Kings Minor
[5930]
Rep
Bantam Rep Scotiabank
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Miget Rep Davidson
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Girls
Peewee Girls #1 & Midget # 1 White girls
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
IP
2013 - Pre-School Orange & 2012 - Beginners Black
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
IP
2011 - Initiation Program Blue & Red
9:30 AM-10:30 AM
Practice
NOV
Novice #2 Black
10:30 AM
vs. NOV - Novice #3 Orange
[EX- N 113]
ATO
Atom #2 Teal
11:30 AM
vs. ATO - Atom #1 Black
[EX- A209]
STA
AAA minor Atom
12:40 PM
vs. Hamilton
Local
Peewee LL#1
T (6-6)
1:50 PM
vs. Lincoln Blades 1
[P 6 077]
Girls
Bantam Girls #1 & Midget # 1 White girls
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Girls
Midget # 2 black Girls
5:00 PM
vs. Hamilton blue
[115]
12131415161718
STA
AAA minor Bantam
12:30 PM
vs. Grey Bruce
Girls
Midget # 1 White girls
2:00 PM
vs. Hamilton White
[134]
Girls
Midget # 2 black Girls
3:00 PM
vs. Ancaster Sky Blue
[107]
Local
Peewee LL#2
T (7-7)
4:00 PM
vs. Fort Erie Meteors 2
[P 6 084]
Rep
Miget Rep Davidson
L (0-2)
5:10 PM
vs. Pelham Panthers AE
[5927]
Rep
Bantam Rep Scotiabank
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Atom Rep Golden Puck
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
T (3-3)
6:10 PM
vs. NOTL Wolves
[1061]
Rep
PeeWee Rep Buckners
L (0-2)
7:20 PM
vs. Thorold Blackhawks
[3059- O]
Local
Midget LL#1
W (5-4)
8:50 PM
vs. Welland Tigers 2
[M-8 093]
STA
AAA minor Atom
5:30 PM-6:50 PM
Practice
STA
AAA minor Peewee
7:00 PM
vs. Buffalo
STA
AAA minor Bantam
8:30 PM
vs. Guelph
Rep
Miget Rep Davidson
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep Buckners
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Local
Midget LL#1 & Midget LL#2
8:30 PM-9:30 PM
Shared Practice
IP
2013 - Pre-School Orange & 2012 - Beginners Black
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep Golden Puck
L (0-4)
7:10 PM
vs. Thorold Blackhawks
[2067]
Rep
Bantam Rep Scotiabank
L (0-3)
8:30 PM
vs. Thorold Blackhawks
[4068]
Rep
Miget Rep Davidson
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep Buckners
6:00 PM-7:00 PM
Practice
IP
2011 - Initiation Program Blue & Red
8:30 AM-9:30 AM
Practice
NOV
Novice #3 Orange
T (0-0)
10:30 AM
vs. Fort Erie #2 Canadians (red)
[EX- N 116]
ATO
Atom #1 Black
T (0-0)
11:30 AM
vs. Fort Erie Meteors 2 (black)
[EX- A211]
STA
AAA minor Atom
12:40 PM
vs. North Niagara
Local
Peewee LL#1
L (2-4)
1:50 PM
vs. Wainfleet Wild # 2
[P 6 096]
Local
Midget LL#1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
19202122232425
NOV
Novice #1 Blue
W (12-0)
12:30 PM
vs. Fort Erie #3 Stars (green)
[EX- N 119]
Local
Peewee LL#2
W (9-6)
1:40 PM
vs. Lincoln Blades 1
[P 6 100]
Local
Midget LL#1
L (4-6)
2:50 PM
vs. Grimsby Kings 4
[M-8 108]
STA
Other AAA teams
4:10 PM
vs. Burlington Midget Minor
Rep
Atom Rep Golden Puck
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
W (4-0)
6:10 PM
vs. Dunnville Mudcats
[1070- O]
Local
Midget LL#2
W (5-3)
7:20 PM
vs. NOTL Wolves 3
[M-8 116]
Rep
Bantam Rep Scotiabank
8:40 PM-9:50 PM
Practice
STA
AAA minor Atom
5:30 PM-6:50 PM
Practice
STA
AAA minor Peewee
7:00 PM
vs. Burlington
STA
AAA minor Bantam
8:30 PM
vs. Hamilton
Rep
Miget Rep Davidson
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep Buckners
6:00 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA minor Bantam
7:10 PM-8:30 PM
Practice
IP
2013 - Pre-School Orange & 2012 - Beginners Black
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep Golden Puck
7:10 PM
vs. Niagara Falls Flyers
[2077]
Local
Midget LL#1
8:20 PM
vs. Local - Midget LL#2
[M-8 208]
Rep
Atom Rep Golden Puck
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
9:00 AM-10:00 AM
Practice
STA
AAA minor Atom
12:40 PM
vs. Brampton
Girls
Midget # 1 White girls & Midget LL#2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2627282930Dec 01Dec 02
Girls
Peewee Girls #1 & Bantam Girls #1
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
STA
Other AAA teams
12:20 PM
vs. tba
Local
Peewee LL#1
1:30 PM
vs. Local - Peewee LL#2
[P 6 118]
STA
Other AAA teams
4:00 PM
vs. tba
STA
AAA minor Peewee
5:10 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Atom Rep Golden Puck
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Local
Bantam LL#1
6:10 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
[B 7 119]
Rep
PeeWee Rep Buckners
7:20 PM
vs. Fort Erie Meteors
[3073- O]
Local
Midget LL#1
8:50 PM
vs. Grimsby Kings 2
[M-8 137]
STA
AAA minor Atom
5:30 PM-6:50 PM
Practice
STA
AAA minor Peewee
7:00 PM
vs. Brampton
STA
AAA minor Bantam
8:30 PM
vs. Oakville
Rep
Miget Rep Davidson
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
6:10 PM
vs. Garden City Falcons
[1082]
Local
Bantam LL#2
7:20 PM
vs. Pelham Panthers 3
[B 7 243]
IP
2013 - Pre-School Orange & 2012 - Beginners Black
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep Golden Puck
7:10 PM
vs. Glanbrook Rangers
[2088]
Rep
Bantam Rep Scotiabank
8:30 PM
vs. Glanbrook Rangers
[4089]
Rep
Miget Rep Davidson
5:00 PM-6:00 PM
Practice
IP
2011 - Initiation Program Blue & Red
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Rep
Miget Rep Davidson
12:40 PM
vs. Garden City Falcons Minor
[5933]
Local
Bantam LL#1
2:00 PM
vs. Lincoln Blades 2
[B 7 128]
Local
Midget LL#2
3:10 PM
vs. Thorold Blackhawks 2
[M-8 106]
Girls
Peewee Girls #1
4:30 PM
vs. Ancaster Girls
[74]
Girls
Bantam Girls #1
5:30 PM
vs. Grimsby
[103]
Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07Dec 08Dec 09
STA
Other AAA teams
12:30 PM
vs. Grey Bruce Bantam Major
[Maj Bantam]
Girls
Bantam Girls #1
2:00 PM
vs. St. Catharines Red
[94]
Girls
Midget # 1 White girls
3:00 PM
vs. Ancaster Girls
[138]
Local
Peewee LL#2
4:00 PM
vs. Fort Erie Meteors 3
[P 6 135]
STA
Other AAA teams
5:10 PM
vs. Grey Bruce Bantam Major
STA
AAA minor Bantam
6:50 PM
vs. Brampton
Rep
Atom Rep Golden Puck
6:00 PM
vs. Fort Erie Meteors
[2020]
Rep
PeeWee Rep Buckners
7:10 PM
vs. Glanbrook Rangers
[3082]
STA
AAA minor Bantam
8:30 PM-10:00 PM
Practice
STA
AAA minor Atom
5:30 PM-6:50 PM
Practice
STA
AAA minor Peewee
7:00 PM
vs. Guelph
STA
AAA minor Bantam
8:30 PM
vs. Burlington
Rep
Miget Rep Davidson
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep Golden Puck
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
Bantam Rep Scotiabank
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
2013 - Pre-School Orange & 2012 - Beginners Black
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep Golden Puck
7:10 PM
vs. Garden City Falcons
[2098]
Local
Midget LL#2
8:20 PM
vs. Pelham Panthers 3
[M-8 289]
Rep
Miget Rep Davidson
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Girls
Peewee Girls #1 & Bantam Girls #1
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Rep
PeeWee Rep Buckners
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Rep
Novice Rep Golden Puck
9:30 AM-10:30 AM
Practice
NOV
Novice #2 Black
10:30 AM
vs. Fort Erie #3 Stars (green)
[EX- N 123]
ATO
Atom #2 Teal
11:30 AM
vs. Fort Erie Meteors 1 (orange)
[EX- A216]
STA
AAA minor Atom
12:40 PM
vs. Buffalo
Local
Peewee LL#1
1:50 PM
vs. NOTL Wolves 1
[P 6 146]
Local
Bantam LL#1
3:00 PM
vs. Fort Erie Meteors 2
[B 7 144]
Girls
Peewee Girls #1
4:10 PM
vs. Stoney Creek 1
[50]
Girls
Midget # 2 black Girls
5:10 PM
vs. Niagara Falls
[105]
Category Sites
League Sites
Social Networking
Follow Us On
Visit Port Colborne Minor Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Vale Centre (Rink 1)
550 Elizabeth St , Port Colborne, ON  
  • Current Season

    26 - 27 - 13
  • All-Time

    244 - 280 - 91
Printed from portminorhockey.com on Wednesday, November 22, 2017 at 8:34 PM