Vale Centre (Rink 1), Venues, Bantam Rep 'Scotiabank', Rep (Port Colborne Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevJanuary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 22Dec 23Dec 24Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
(2-2)
12:30 PM
vs. West Niagara Flying Aces
[2111]
Rep
PC Peewee AE
(2-6)
1:50 PM
vs. Pelham Panthers AE
[3685]
ATO
Atom 1
(0-4)
3:20 PM
vs. Welland Tigers 1
[7159]
Girls
Bantam Girls
4:30 PM
vs. Ancaster Girls
[38]
Local
PC Bantam #1
(1-2)
5:30 PM
vs. Welland Tigers 1
[8666]
Girls
Ladies Team # 1
6:45 PM
vs. port colborne
[14]
Girls
Girls- Esso Program
7:50 PM-8:50 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:10 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Dec 29Dec 30Dec 3101020304
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-1:50 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
2:00 PM-3:00 PM
Practice
ATO
Atom 1 & Atom 2
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
7:00 PM-8:10 PM
Practice
STA
Other AAA teams
8:10 PM-9:30 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
IP
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
PC Novice Minor
10:00 AM
vs. Fort Erie Meteors
[515]
ATO
Atom 2
(1-11)
11:10 AM
vs. Dunnville Mudcats 1
[7164]
Rep
PC Atom AE
(2-12)
12:20 PM
vs. Stoney Creek Warriors AE
[2671]
STA
AAA Minor Atom
1:30 PM-2:40 PM
game vs Niagara North
Local
PC Peewee #1
(7-6)
2:50 PM
vs. NOTL Wolves 2
[7653]
Girls
Bantam Girls
5:00 PM
vs. Haldimand
[122]
Girls
Intermediate Girls white
6:00 PM
vs. Haldimand
[82]
05060708091011
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
practice
Girls
Bantam Girls
2:00 PM
vs. Norfolk 1
ATO
Atom 1
(2-1)
3:20 PM
vs. NOTL Wolves 2
[7176]
Girls
Peewee Girls # 1
4:30 PM
vs. St Catharines 4
[112]
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:10 PM
Practice
Local
PC Bantam #1
(1-6)
6:30 PM
vs. Grimsby Kings 3
[8685]
Local
PC Midget # 1
(3-3)
7:45 PM
vs. Lincoln Blades 2
[9711]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
L (1-5)
9:05 PM
vs. West Niagara Flying Aces
[4114]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Burlington
Girls
Intermediate Girls black
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[1059]
Rep
PC Peewee AE
(1-8)
7:10 PM
vs. West Niagara Flying Aces major AE
[3696]
Local
PC Midget # 2
(7-0)
8:30 PM
vs. Thorold Blackhawks 2
[9573]
12131415161718
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
12:30 PM-2:00 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
(1-12)
2:00 PM
vs. Stoney Creek Warriors AE red 1
[3711]
ATO
Atom 2
(2-7)
3:20 PM
vs. Wainfleet Wild 2
[7188]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
(1-2)
4:30 PM
vs. Pelham Panthers
[5132]
Girls
Ladies Team # 2
7:30 PM
vs. port colborne
[18]
Girls
Ladies Team # 1
8:30 PM
vs. port colborne
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM
vs. Garden City Falcons
[1064]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
(0-7)
7:10 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[3117]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
L (0-9)
8:30 PM
vs. Welland Tigers
[4120]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Hamilton
Girls
Midget Girls
9:00 PM
vs. Intermediate White
[131]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
(0-4)
7:15 PM
vs. Garden City Falcons
[2125]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
(3-2)
8:30 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[5115]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Local
PC Bantam #1 & PC Peewee #1
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
IP
Pre-School - Beginners
7:30 AM-8:30 AM
Practice
IP
Initiation Program
8:30 AM-9:30 AM
Practice
First Shift
9:30 AM-10:30 AM
Transition session 4
ATO
Atom 1
(4-6)
10:40 AM
vs. Lincoln Blades 2
[7194]
Rep
PC Atom AE
(3-8)
11:50 AM
vs. Niagara Falls Flyers Minor
[2581]
Local
PC Peewee #1
(2-5)
1:05 PM
vs. West Lincoln Wrath 1
[7680]
NOV
PC Novice Minor
2:20 PM
vs. Thorold Blackhawks
[521]
Local
PC Midget # 2
(6-5)
3:30 PM
vs. Welland Tigers 2
[9793]
Girls
Bantam Girls
5:00 PM
vs. Stoney Creek (Green)
Girls
Intermediate Girls white
6:00 PM-7:00 PM
Practice
19202122232425
STA
AAA Major Peewee
12:30 PM-2:00 PM
practice
NOV
PC Novice Minor
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
L (0-5)
3:00 PM
vs. Garden City Falcons
[4054]
Girls
Bantam Girls
4:30 PM
vs. Hamilton
[66]
Girls
Midget Girls
5:30 PM
vs. Stoney Creek (white)
[21]
Girls
Peewee Girls # 1
6:30 PM
vs. Stoney Creek (Green)
[64]
Girls
Girls- Esso Program
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:10 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Local
PC Bantam #1
(0-2)
7:10 PM
vs. Wainfleet Wild 1
[8721]
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
L (2-4)
8:30 PM
vs. Niagara Falls Flyers
[4131]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Girls
Intermediate Girls white
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Bantam Rep 'Scotiabank'
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:10 PM-8:10 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM
vs. Fort Erie Meteors
[1100]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
7:15 PM
vs. Stoney Creek Warriors
[2135]
Rep
Midget Rep 'Davidson'
8:30 PM
vs. Thorold Blackhawks
[5124]
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
5:30 PM-6:30 PM
Practice
262728293031Feb 01
STA
AAA Major Peewee
6:00 PM-7:30 PM
practice
Girls
Girls- Esso Program
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
PC Atom AE
6:00 PM
vs. Fort Erie Meteors AE
[2631]
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:10 PM
vs. Pelham Panthers
[3136]
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
STA
AAA Major Peewee
7:00 PM-9:00 PM
game vs Hamilton
Girls
Intermediate Girls white
9:00 PM
vs. Stoney Creek (Green)
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM
vs. Glancaster Bombers
[1119]
Local
PC Peewee #1
7:10 PM
vs. Pelham Panthers 1
[7594]
STA
AAA Minor Atom
12:00 PM-1:00 PM
game vs Burlington
Feb 02Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:10 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Girls
Intermediate Girls black & Midget Girls
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
Rep
Midget Rep 'Davidson'
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom Rep 'Golden Puck'
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Rep
PeeWee Rep 'Buckners'
7:20 PM-8:20 PM
Practice
IP
Initiation Program
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice Rep 'Golden Puck'
6:00 PM
vs. Pelham Panthers
[1124]
Rep
PC Atom AE
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Rep
PC Peewee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
STA
AAA Minor Atom
5:30 PM-6:30 PM
game vs Hamilton
View Another Team
View Another Category
Social Networking
Follow Us On
Visit Port Colborne Minor Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Vale Centre (Rink 1)
550 Elizabeth St , Port Colborne, ON  
  • Current Season

    1 - 13 - 0
  • All-Time

    1 - 13 - 0
Other Home Venues
Printed from portminorhockey.com on Wednesday, January 22, 2020 at 11:46 AM