Playoff Schedule & Results (Port Colborne Minor Hockey)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Executive & Staff
Code of Conduct
Fair Play Code
Ontario Dressing Room Policy
PCMHA Policies
Mission & Vision
Constitutions
Contact Us
Schedule
Game Results
Organization Calendar
NDHL Championship Weekend
Registration
2023-2024 Registration Information
Payment Information
Hockey Canada Registration (HCR)
HCR Resources/How To
HCR Registration
HCR Video Tutorials
Playpay.ca
Respect in Sport - Parents
Programs
Return to play Protocols
Pre-School/Initiation program
U9
U11
Local League ( U13, U15 and U18)
Travel Program
Bench Staff
What you need to know and do...
2022-2023 Team Official Qualification Requirements
Coaches
Respect In Sport - Activity Leader
Gender Identity and Expression Course
Coach Education
Hockey Canada Clinics
Coach & Player Resources
Body Checking
Trainers
Respect In Sport - Activity Leader
Gender Identity and Expression Course
Trainer Education
Hockey Trainers Ontario
Hockey Canada Clinics
Team Manager
Respect In Sport - Activity Leader
Gender Identity and Expression Course
Resources
Police Vulnerable Sector Check (PVSC)
PVSC Information
Volunteer Letter from PCMHA
Online PVSC Link
Tournaments
Links & Resources
Links
Forms
Resources
Coaches Corner
Trainer's Tools
Parents Resources
Vulnerable Sector Letter (Police Check)
WEBSITE Info Page -Vulnerable Sector Police Check
Sailors Online Stores
Front Row
Buckner's
Sponsors
Subscribe
Home
Playoff Schedule & Results
Sitemap
Print
Playoff Schedule & Results
LL - U11 BLUE
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
11PB25
Feb 10 2024
2:00 PM
Welland Tigers 2 white
Welland (Youth)
4-1
W
11PB15
Feb 11 2024
3:00 PM
NOTL Wolves 1 green
Vale Centre (Rink 1)
7-5
W
11PB12
Feb 12 2024
5:40 PM
NOTL Wolves 2 Orange
Meridian
3-4
L
11PB16
Feb 19 2024
7:00 PM
Niagara Falls Flyers 1
Vale Centre (Rink 1)
7-3
W
11PB24
Mar 01 2024
7:00 PM
Wainfleet Wild 2 ORANGE
Wainfleet
4-6
L
11PB14
Mar 02 2024
12:15 PM
Stoney Creek Warriors 2
Vale Centre (Rink 1)
3-1
W
11PB17
Mar 06 2024
7:00 PM
Niagara Falls Flyers 2
Vale Centre (Rink 1)
6-2
W
SFB2
Mar 23 2024
1:30 PM
Niagara Falls Flyers 1
Vale Centre (Rink 2)
4-2
W
CGB
Mar 24 2024
9:00 AM
Wainfleet Wild 2 ORANGE
Vale Centre (Rink 1)
5-7
L
LL - U13
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
13PA16
Feb 07 2024
7:15 PM
Fort Erie Meteors 2
Vale Centre (Rink 1)
3-2
W
13PA17
Feb 14 2024
6:00 PM
Fort Erie Meteors Team 3
Vale Centre (Rink 1)
7-1
W
13PA18
Feb 21 2024
7:00 PM
Pelham Panthers 3
Vale Centre (Rink 1)
3-2
W
13PA10
Feb 28 2024
7:15 PM
Pelham Panthers 1
Meridian CC (Accipiter)
11-5
W
13PA24
Mar 01 2024
6:10 PM
Thorold Blackhawks 1 red
Thorold (Frank Doherty)
8-1
W
13PA26
Mar 02 2024
10:15 AM
Welland Tigers 2 white
Welland (Main)
4-2
W
13PA20
Mar 03 2024
3:30 PM
St. Catharines Eagles
Merritton Arena
5-2
W
SFA1
Mar 22 2024
6:00 PM
Welland Tigers 2 white
Welland (Main)
4-2
W
CH1
Mar 24 2024
12:40 PM
Fort Erie Meteors Team 3
Vale Centre (Rink 1)
3-1
W
LL - U18
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
18PB16
Feb 08 2024
8:00 PM
St. Catharines Major
Vale Centre (Rink 1)
3-2
W
18PB17
Feb 12 2024
8:25 PM
Wainfleet Wild Team 1
Vale Centre (Rink 1)
2-3
L
18PB02
Feb 14 2024
8:30 PM
Niagara Falls Flyers 2 White
Gale (1 - ES Fox)
4-1
W
18PB15
Feb 21 2024
8:10 PM
St. Catharines Eagles
Vale Centre (Rink 1)
5-0
W
18PB10
Feb 25 2024
5:50 PM
Pelham Panthers 2
Meridian CC (Duliban)
2-4
L
18PB06
Mar 03 2024
6:45 PM
NOTL Wolves 2
Meridian
3-5
L
18PB11
Mar 07 2024
8:40 PM
Pelham Panthers 3
Meridian CC (Accipiter)
2-3
L
LL - U9 MD
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
FW4
Mar 23 2024
10:30 AM
Glancaster Bombers White
Vale Centre (Rink 2)
2-1
W
LL - U9
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U9 game 1
Mar 23 2024
9:00 AM
Wainfleet Wild
Vale Centre (Rink 1)
2-7
L
U9 Game 2
Mar 23 2024
11:30 AM
Welland Tigers
Vale Centre (Rink 2)
4-3
W
REP - U11 REP
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
T1-U11-01
Feb 07 2024
6:00 PM
Thorold Blackhawks
Vale Centre (Rink 1)
10-0
W
T1-U11-05
Feb 12 2024
6:00 PM
NOTL Wolves
Vale Centre (Rink 1)
2-0
W
T1-U11-07
Feb 17 2024
3:10 PM
Pelham Panthers
Meridian CC (Accipiter)
0-3
L
T1-U11-09
Feb 23 2024
6:30 PM
Fort Erie Meteors
Leisureplex (Jaycee)
1-1
T
T1-U11-08
Feb 25 2024
4:00 PM
Thorold Blackhawks
Thorold (Frank Doherty)
6-3
W
T1-U11-13
Feb 26 2024
6:00 PM
Pelham Panthers
Vale Centre (Rink 1)
4-2
W
T1-U11-15
Mar 02 2024
2:20 PM
NOTL Wolves
Centennial (NOTL)
7-3
W
T1-U11-18
Mar 04 2024
6:00 PM
Fort Erie Meteors
Vale Centre (Rink 1)
3-8
L
U11 Tier 1 -G.1
Mar 18 2024
6:15 PM
Pelham Panthers
Meridian CC (Accipiter)
1-2
L
U11 Tier 1 -G.2
Mar 19 2024
6:00 PM
Pelham Panthers
Vale Centre (Rink 1)
2-4
L
U11 Tier 1 -G.3
Mar 20 2024
7:15 PM
Pelham Panthers
Meridian CC (Accipiter)
REP - U13 REP
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
T1-U13-01
Feb 05 2024
7:00 PM
Thorold Blackhawks
Vale Centre (Rink 1)
4-1
W
T1-U13-04
Feb 09 2024
7:45 PM
Fort Erie Meteors
Leisureplex (Jaycee)
1-4
L
T1-U13-06
Feb 12 2024
7:10 PM
NOTL Wolves
Vale Centre (Rink 1)
8-1
W
T1-U13-08
Feb 17 2024
4:30 PM
Pelham Panthers
Meridian CC (Accipiter)
4-1
W
T1-U13-09
Feb 21 2024
6:10 PM
Thorold Blackhawks
Thorold (Frank Doherty)
3-2
W
T1-U13-11
Feb 24 2024
10:40 AM
NOTL Wolves
Meridian
5-0
W
T1-U13-13
Feb 26 2024
7:10 PM
Fort Erie Meteors
Vale Centre (Rink 1)
3-1
W
T1-U13-18
Mar 04 2024
7:10 PM
Pelham Panthers
Vale Centre (Rink 1)
4-5
L
U13 R G-1
Mar 18 2024
6:00 PM
Fort Erie Meteors
Leisureplex (Jaycee)
7-4
W
U13 R G-2
Mar 19 2024
7:10 PM
Fort Erie Meteors
Vale Centre (Rink 1)
3-3
T
U13 R G-3
Mar 20 2024
7:20 PM
Fort Erie Meteors
Leisureplex (Jaycee)
6-3
W
U13 R G-4
Mar 22 2024
7:00 PM
Fort Erie Meteors
Vale Centre (Rink 1)
Mar 25 2024
7:00 PM
West Niagara Flying Aces BB
Vale Centre (Rink 1)
3-4
L
REP - U15 REP
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
T2-U15-01
Feb 05 2024
8:15 PM
Glancaster Bombers C
Vale Centre (Rink 1)
2-1
W
T2-U15-06
Feb 14 2024
8:10 PM
West Niagara Flying Aces C
Vale Centre (Rink 1)
3-0
W
T2-U15-08
Feb 18 2024
7:30 PM
Garden City Falcons C
S-H SEC (Sportsplex) (1)
1-8
L
T2-U15-09
Feb 21 2024
9:00 PM
Glancaster Bombers C
Morgan (B)
2-2
T
T2-U15-10
Feb 24 2024
4:00 PM
Haldimand River Kings C
Dunnville
3-1
W
T2-U15-11
Feb 25 2024
6:15 PM
West Niagara Flying Aces C
Fleming
4-2
W
T2-U15-13
Feb 28 2024
8:10 PM
Garden City Falcons C
Vale Centre (Rink 1)
2-3
L
T2-U15-18
Mar 06 2024
8:05 PM
Haldimand River Kings C
Vale Centre (Rink 1)
5-0
W
U15-R- T2 - T B
Mar 15 2024
7:00 PM
Glancaster Bombers C
Morgan (B)
1-3
L
REP - U18 REP
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
T2-U18-13
Feb 06 2024
8:00 PM
Haldimand River Kings C
Vale Centre (Rink 1)
5-3
W
T2-U18-19
Feb 22 2024
8:00 PM
Haldimand River Kings C
Vale Centre (Rink 1)
3-4
L
T2-U18-16
Feb 25 2024
6:45 PM
Haldimand River Kings C
HCCC (Almas)
4-2
W
T2-U18-15
Feb 26 2024
8:30 PM
West Niagara Flying Aces C
Vale Centre (Rink 1)
3-1
W
T2-U18-20
Mar 02 2024
7:30 PM
West Niagara Flying Aces C
Peach King (1 - East)
4-0
W
T2-U18-18
Mar 03 2024
5:20 PM
West Niagara Flying Aces C
Smithville
4-3
W
U18 Tier 2-1
Mar 18 2024
7:00 PM
Haldimand River Kings C
Vale Centre (Rink 1)
5-1
W
U18 Tier 2-2
Mar 20 2024
8:30 PM
Haldimand River Kings C
HCCC (Almas)
2-1
W
U18 Tier 2-3
Mar 21 2024
7:30 PM
Haldimand River Kings C
Vale Centre (Rink 1)
U18 Tier 2-4
Mar 22 2024
8:30 PM
Haldimand River Kings C
Cayuga
U18 league champion
Mar 27 2024
6:30 PM
NOTL Wolves
Meridian
5-1
W
LL - U11 BLACK
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
11PC05
Feb 11 2024
2:00 PM
St. Catharines Red Wings
Vale Centre (Rink 1)
9-4
W
11PC19
Feb 16 2024
6:10 PM
Thorold Blackhawks 1
Thorold (Frank Doherty)
4-3
W
11PC01
Feb 18 2024
3:15 PM
Niagara Falls Flyers 3
Chippawa
7-0
W
11PC07
Feb 28 2024
7:00 PM
Thorold Blackhawks 2
Vale Centre (Rink 1)
6-2
W
11PC06
Mar 02 2024
11:00 AM
Stoney Creek Warriors 1
Vale Centre (Rink 1)
4-0
W
11PC08
Mar 03 2024
1:00 PM
St. Catharines Canadians
Merritton Arena
1-6
L
11PC26
Mar 18 2024
6:00 PM
Welland Tigers 3 gold
Vale Centre (Rink 1)
3-5
L
SFC2
Mar 23 2024
1:10 PM
Stoney Creek Warriors 1
Welland (Youth)
4-6
L